Lietuvoje pristatomas hibridinis „Jeep Compass“

20 October 2020

Beveik 80 metų JEEP viso pasaulio vairuotojams siūlo visureigius visiems gyvenimo atvejams – ir sunkiai pravažiuojamiems keliams, ir gyvenantiems labiau miesto ritmu. Šią savaitę Lietuvoje bus pristatomas naujasis iš tinklo įkraunamas hibridinis „Compass 4xe“, puikiai tiksiantis būtent antrajai automobilių naudotojų kategorijai.

„Vairuotojai, kurie renkasi JEEP automobilius, puikiai žino, kad šie visureigiai niekada nenuvilia sunkiai pravažiuojamuose keliuose, tačiau tvarumo idėjomis gyvenančiame pasaulyje to tikrai nebepakanka. Pirkėjai nori ne tik laisvės keliauti, bet ir galimybės tai daryti išliekant draugišku aplinkai. Džiugu pristatyti iš tinklo įkraunamą hibridinį „JEEP Compass 4xe“, kuris gali važiuoti ir naudojant tik elektros energiją“, – sako „Autobrava Motors“ pardavimų vadovas Lietuvoje Arnoldas Ardzevičius.

Automobilis per artimiausias dienas bus pristatytas trijuose šalies miestuose – spalio 19 d. Klaipėdoje, spalio 21 d. Kaune ir 23-24 d. Vilniuje.

Pravažumas derinamas su ekologija

Iš tinklo įkraunama hibridinė „JEEP Compass“ versija bus žymima „4xe“ simboliu. Šis prierašas reiškia, kad automobilis turi visų varančiųjų ratų pavarą ir hibridinę sistemą. Būtent tai leidžia užtikrinti ir puikias pravažumo savybes ir ekologiją. Pavyzdžiui, mieste „Compass 4xe“ iki 50 kilometrų atstumą gali įveikti varomas tik elektros energija. Tai leidžia kasdienes keliones paversti draugiškomis aplinkai. Tačiau hibridinė sistema praverčia ir sunkiai pravažiuojamuose keliuose. JEEP visų varančiųjų ratų pavara, kai to reikia, suka ir priekinius, ir galinius ratus. Dėl didesnio elektros variklių sukimo momento važiuoti sunkiai pravažiuojamais keliais su šiuo „Compass 4xe“ yra dar lengviau ir sklandžiau. Vis tai leidžia užtikrinti puikias pravažumo savybes ir tuo pačiu važiuoti ekologiškiau.

Užtikrintai naudotis šiuo automobiliu kasdien leidžia hibridinė sistema, susidedanti iš benzininio ir elektrinio variklių. Bendra elektros variklio ir benzininio galia prasideda nuo 190 AG „Limited“ versijoje, 240 AG turi „Trailhawk“ ir „S“ versijos. Naudojant tik elektros energiją, „Compass 4xe“ gali važiuoti maksimaliu 130 km/val. greičiu, o hibridinis režimas leidžia pasiekti net 200 km/val. greitį.

Be to, „Compass 4xe“ bus komplektuojamas ir su traukos kontrolės sistema, turinčia du režimus – „4WD Lock“, kuris užtikrins maksimalų sukibimą sunkiau pravažiuojamuose keliuose važiuojant iki 15 km/val. greičiu ir „4WD Low“, kuris garantuos optimalų galios balansą važiuojant sniegu ar smėliu. Tai leidžia šį visureigį pilnavertiškai naudoti kaip kasdienį automobilį bei išnaudoti jo sugebėjimus ir galimybes sunkiai pravažiuojamuose keliuose.

Komfortiškas ir inovatyvus

Nesvarbu, ar su „Compass 4xe“ norėsite užkariauti betonines miesto džiungles, ar leistis į įspūdžių pilnas keliones sunkiai pravažiuojamais keliais, jus visada lydės naujausios technologijos. Automobiliuose bus montuojami 8.4 colio lietimui jautrūs ekranai. Jais bus valdomos „Uconnect Services“ siūlomos funkcijos.

Standartinė sistema turės „My Assistant“ funkciją, kuri avarijos atveju automatiškai susisieks su gelbėjimo tarnybomis, esant reikalui padės susisiekti su pagalbos kelyje tarnybomis,  taip pat leis stebėti automobilio parametrus. Vairuotojai galės naudotis „My Car“, „My Remote“ ir „My Navigation“ funkcijomis. Jos leis ne tik papildomai stebėti ir keisti tam tikrus „Compass 4xe“ parametrus, bet ir nuotoliniu būdu atrakinti bei užrakinti automobilį, reguliuoti klimato kontrolės sistemą bei tiesiai iš savo išmaniojo telefono siųsti nuorodas į navigacijos sistemą.

Vienas iš JEEP prioritetų yra saugumas, todėl standartinėje įrangoje „Compass 4xe“ turės nukrypimo nuo važiavimo juostos, priekinio susidūrimo perspėjimo ir elektroninę stabilumo kontrolės sistemas. Papildomai bus galima užsisakyti aklosios zonos stebėjimo, adaptyvią greičio palaikymo sistemas ir parkavimo asistentą su galinio vaizdo kamera.

Išskirtiniai mėlyni akcentai išorėje

Naujasis iš tinklo įkraunamas hibridinis „JEEP Compass 4xe“ iš kitų modelių išsiskirs mėlynais akcentais išorėje. Pavyzdžiui, priekyje esantis JEEP ženkliukas ir ant galinio dangčio matomi JEEP bei „4xe“ ženkliukai bus papuošti mėlyna spalva. Ant automobilio šono esantis „Compass“ ženkliukas taip pat bus paryškintas mėlyna spalva. Hibridinė versija išsiskirs ir tuo, kad galiniame kairės pusės sparne bus dangtelis, kuris paslepia hibridinės sistemos akumuliatorių įkrovimo lizdą.

Nepaisant to, kad „Compass 4xe“ yra ekologiškas ir ekonomiškas, jis vis dar pasižymi griežta, visureigiams būdinga išvaizda. Nesumaišyti jo su jokiu kitu automobiliu leidžia tradicinės JEEP radiatoriaus grotelės ir dienos šviesos žibintai. Pirkėjai galės rinktis vieną iš 22 kėbulo spalvų, įskaitant naujas „Ivory Tri-Coat“, „Blue Italia“ ir „Techno Green“.

Automobilio kaina prasideda nuo 43 490 EUR su PVM. Pasiūlymą galite peržiūrėti čia.