Lietuvoje debiutuoja įkraunamas hibridas „Wrangler 4xe“

17 June 2021

„Jeep“ pasaulyje debiutuoja su galingiausiu, ekologiškai ir techniškai pažangiausiu, hibridine jėgaine varomu „Jeep Wrangler 4xe“. Anot  gamintojo atstovų Lietuvoje, naujasis elektros ir vidaus degimo varikliais varomas „Wrangler“ Lietuvą pasiekė šią savaitę, o oficialiai šalies rinkoje, bus pristatytas birželio 19 dieną, „Tarptautinėje banglenčių dienoje“ – Melnragės paplūdimyje.

„Naujojo „Jeep Wrangler 4xe“ modelio debiutas – tai dar vienas svarbus šio gamintojo žingsnis hibridinių automobilių rinkoje. Perėjimas prie inovatyvių sprendimų pritaikymo ir jau įprastiems modeliams yra tikrasis 80-ies metų pasiekimais besipuikuojančio prekės ženklo laimėjimas“, – sako oficialios „Jeep“ atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Ardzevičius

Rinkoms pristatomas pirmasis hibridiniu jėgos agregatu – elektros ir vidaus degimo varikliais  varomas „Wrangler 4xe“ iki 100 km/h įsibėgės vos per 6,5 sekundės, o vien elektra galės įveikti daugiau nei 50 km atstumą. Jame bus montuojama benzininė ir elektrinė jėgainė, bendrai išvystančios 380 AG. Benzininis 2.0  ltr darbinio tūrio variklis pasiekia iki 272 AG (200kW) galią, o elektrinė jėgainė iki 107 kW (145 AG). Tai galingiausias iki šiol Baltijos šalyse pasiūlytas „Jeep Wrangler” modelis.

„Šis įkraunamos hibridinės technologijos kūrinys meistriškai apjungia pažangiausias technologijas ir autentišką „Jeep“ dvasią. Tai idealus pasirinkimas ieškantiems kompromiso tarp laisvės, nuotykių ir aplinkos tausojimo“, – sako A. Ardzevičius.

Pelnytai bekelės čempionu vadinamo „Wrangler 4xe“ pilną baterijos įkrovimą su easyWallbox sistema, bus galima atlikti greičiau nei per 3 valandas, 7,4 kWh krovimo stiprumu. Bateriją taip pat bus galima įkrauti pasinaudojus specialia „Max Regen“ funkcija, ją kraunant automobilio važiavimo metu  arba mieste įrengtose viešose stotelėse.

„Tokie techniniai kriterijai kaip greita įkrova, akimirksniu pasiekiamas sukimo momentas, pagerinti greičio, įspūdingi įsibėgėjimo duomenys bei keturių ratų pavara, veikianti pilnai elektriniu rėžimu, yra pagrindiniai faktoriai, šį modelį paverčiantys iš ties rimtu konkurentu tokiems modeliams kaip Land Rover Defender“, – akcentuoja Arnoldas Ardzevičius.

„4xe“ bus gaminamas su standartine pažangia aktyviosios ir pasyviosios saugos įranga. Jame montuojama Off-Road kamera, aklosios zonos stebėjimo ir užnugaryje esančių automobilių aptikimo sistemos užtikrins saugumą ir lengvą valdymą kasdienių kelionių metu.

Naujasis „Jeep“ hibridas pasižymi ir išskirtiniu saugumu bekelės trasose. „Wrangler 4xe“ modelyje yra naudojama pažangiausia „Tru-Lok“ sistemos technologija, kuri užblokuoja priekinį ir galinį diferencialus, taip tolygiai tarp visų ratų paskirstydama galią ir užtikrindama tinkamą sukibimą netgi važiuojant sunkiausia bekele.

Anot gamintojo, 100 km atstumą įveikti su naujuoju „4xe“ hibridiniu režimu prireiks tik apie 3,5 litro benzino, tuo tarpu  išmetamo CO2 kiekis –  net 70% mažesnis nei benzininės versijos (pagal WLTP ciklą).

Hibridinio „Wrangler 4xe“ modeliai bus gaminami su kieta stogo danga „Freedom Top“, nuimamu skydu arba su minkšta stogo danga be vyrių „Sunrider“. Varomi visais keturiais ratais bei turintys specialiai jiems pritaikytus, unikalaus dizaino, 17 ir 18 colių lengvojo lydinio ratlankius Lietuvoje kainuos nuo 68 990 Eur.

Automobilių gamintoją „Jeep“ Lietuvoje atstovauja UAB „Autobrava“, kuri kartu atstovauja ir „Fiat“, „Alfa Romeo“,  ir kt. automobilių gamintojus bei valdo jų prekybos ir aptarnavimo atstovybes Lietuvoje. Bendrovė priklauso įmonių grupei „Modus Group“.